Vláda Veľkej Británie sa môže znova stretnúť ešte tento týždeň

Autor: Adam Hulin | 8.11.2018 o 10:47 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  214x

Premiérka Theresa Mayová v utorok 6.11.2018 usporiadala schôdzu vlády, aby s blížiacim sa termínom Brexitu prediskutovali jednotlivé body dohody.

Stretnutie britského kabinetu prebehlo v utorok 6.11.2018. Podľa človeka, ktorý je oboznámený s touto záležitosťou, bolo stretnutie "v dobrej nálade" a ďalšie je naplánované ešte na tento týždeň. BBC oznámila, že minister pre Brexit Dominic Raab povedal "palec hore", ako odchádzal.

Podľa človeka, ktorý je oboznámený s touto záležitosťou a ktorý ju označil za "úžasne komplikovanú" vláda zvažovala rôzne problémy Brexitu, avšak bol to práve mechanizmus, pomocou ktorého by Spojené kráľovstvo mohlo opustiť spoločný priestor s EÚ, ktorý dominoval diskusiám.

Írsky premiér Leo Varadkar povedal, že je otvorený "kreatívnym" riešeniam pri pokuse o vyriešenie situácie, ktorá sa aktuálne nachádza v slepej uličke. Generálny prokurátor Geoffrey Cox, ktorý o tejto záležitosti hovoril, a minister pre Brexit Dominic Raab budú pracovať na ďalších podrobnostiach o navrhovaných opatreniach skôr, než budú predložené na ďalšej schôdzi kabinetu.

Predstaviteľ vlády Spojeného kráľovstva uviedol, že vláda nemala vysoké nádeje o uzavretí dohody včas pred novembrovým summitom EÚ, ale nechcel ísť do detailov. Bolo by to veľmi namáhavé, aby to urobili tento mesiac, povedal. Ešte stále máme pred sebou "značné množstvo práce" na to, aby sme dosiahli dohodu o Brexite, pretože vláda naďalej diskutuje o tom, ako vyriešiť problém írskych hraníc, povedal hovorca vlády Spojeného kráľovstva James Slack novinárom.

Kabinet diskutoval o usporiadaní hraníc - najmä o tom, ako zabezpečiť, aby doložka o záruke s ktorou budú musieť obidve strany súhlasiť, nezaväzovala vládu Spojeného kráľovstva na obchodné pravidlá EÚ navždy. Celá britská vláda pracuje na tom, ako bude mechanizmus ukončenia fungovať.

Podľa iného človeka, ktorý je oboznámený s problematikou, včerajšie stretnutie bolo dobrej povahy a nikto neodišiel von, aj keď prebiehala silná výmena názorov. Ministri sa zhodli na tom, že chcú dohodu tento mesiac - ale nie na tom, kde by mali urobiť ústupky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?