Oplatí sa v aktuálnom-turbulentom období investovať do akcií?

Autor: Adam Hulin | 4.12.2018 o 13:49 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  838x

Peniaze nie sú len bezpečným prístavom pri investovaní, ale podľa JPMorgan Asset Management teraz ponúkajú lepší výnos s ohľadom na riziko, než akcie.

 

Podľa grafu (modrá krivka) môžeme vidieť, že výnos na veľmi likvidných amerických pokladničných poukážkach - teda dlhopisoch so splatnosťou do 1 roka výrazne stúpla za posledné 2 roky. Rovnako tak aj celkový nakúpený objem vzrástol o 0,3 bilióna dolárov.

Toto vyhlásenie je podporené aj rozhodnutím strategického tímu JPMorgan Asset Management, ktorý spravuje viaceré aktíva spoločnosti v objeme 260 miliárd dolárov, a ktorý sa rozhodol zvýšiť svoju čistú pozíciu v týchto inštrumentoch na rok 2019. Po prvýkrát za posledných desať rokov môžu investori získať oveľa viac z bezpečných a likvidných cenných papierov, než z indexu S&P 500, upraveného o volatilitu (riziko).

"Ex-ante Sharpe ratio* pri pokladničných poukážkach a hotovosti je teraz v porovnaní s americkými akciami prvýkrát za desať rokov vyššie" uviedol John Bilton, šéf investičného oddelenia JPMorgan Asset Management.

Tím uviedol, že sa pripravuje na "prostredie spomalenia rastu príjmov a rastúcich makroekonomických rizík", ktoré negatívne dopadne na akcie a táto skutočnosť viedla skupinu k zníženiu rizika svojich portfólií.

Ak majú pravdu, byť "nudným" môže byť kľúčom k úspechu v budúcom roku, rovnako ako v roku 2018. Štátne pokladničné poukážky USA pravdepodobne ukončia tento rok s najvyšším výnosom upraveným o riziko. Tieto fakty vyplývajú z údajov zostavených spoločnosťou Bloomberg, ktorá analyzovala najväčšie obchodovatelné aktíva na svete.

* Sharpe ratio je ukazovateľ rizokovosti investície oproti jej očakávanej výnosnosti v porovnaní s bezrizikovým aktívom, za ktoré sa pokladajú americké dlhopisy. Tento ukazovateľ používajú všetky investičné spoločnosti a podielové fondy vo svete. Pre zaujímavosť väčšina z nich má tento ukazovateľ pod číslom 1, čo značí že investor viac riskuje ako dostáva z investície. Podielové fondy slovenských správcovských spoločností majú tento ukazovatel hlboko pod číslom 1.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Odborník: Máme dôkazy, že Mayovia zmizli zo dňa na deň

Slovák Milan Kováč hovorí o veľkom objave.

PÍŠE GWYNNE DYER

V Saudskej Arábii sa hrá o tróny

Za korunným princom už stojí len kráľ.

SVET

Ebola zasiahla miliónové mesto, umierajú aj lekári

Zdravotníkom sa podarilo zachrániť život novorodeného dievčatka.


Už ste čítali?